Dünyanın En Pahalı 10 Köpek Cinsi ve Fiyatları

9 min


0

Bu yazımızda sizlere Dünyanın En Pahalı 10 Köpek Listesini paylaşacağız. Herkes hayatının bir bölümüne herhangi bir köpek cinsine sahip olmak istemiştir. Yetiştirildikten sonra sahibine sadık olmaları, ırkına göre sevimli olmaları köpeklere karşı ilgimizi artırıyor.

Peki Dünya’nın En Pahalı Köpekler Cinsleri / Türleri ve Fiyatları

10. İrlanda Kurt Köpek Cinsi – (2000 Dolar)

Dünya’nın en pahalı Köpek cinsleri ve fiyatları – @pixabay – köpek türleri

Dünyanın en büyük köpek ırklarından biri olan “İrlanda Kurt Köpeği”; Olgun bir köpeğin omuzdan yere yüksekliği 81 cm, ağırlığı 54,5 kg, İrlanda Kurt Köpeğinin dişisi ise omuzdan yere yüksekliği 70 cm, ağırlığı 47,5 kg’dır. İrlanda Kurt tazısı olarak da bilinen bu köpek cinsinin geçmişi M.Ö. 1500 yıllara dayanıyor. İrlanda Kurt Tazısı, savaşlarda İrlanda soylularına eşlik etmiştir. Ayrıca bu köpek ırkı kaslı çenesi sayesinde sıkça geyik avlarında kullanılmış. Böylece Dünya’nın en pahalı köpekler listesinde yerini onuncu sırada alıyor.

9. Saluki Köpek Cinsi – (2500 Dolar)


Dünyanın en pahalı Köpek cinsleri ve fiyatları – @pixabay -köpek türleri

Saluki cinsi köpek 70 cm yüksekliğe ulaşabilir ve ortalama ağırlığı 60 kg civarıdır. Saluki Köpeği zarif bir köpek cinsidir. Çok fazla egzersize ihtiyaç duyan Saluki evde beslenmeye yatkın köpek cinsleri arasında değildir. Daha geniş alanlarda beslenmesi gerekir. Saluki köpeğin geçmişi M.Ö. 2100 yıllara dayanıyor. Arap medeniyetinde yer alan Saluki, Arap Gazel Tazısı olarak da bilinir. Araplar tarafından antilop avlarında sıkça kullanılmış bir köpek cinsidir.

Dünyanın en pahalı köpek cinsleri ve türleri ayrıca fiyatları, evde bakabileceğiniz köpek türleri cinsleri hakkında bilgi, köpekleri nereden satın alabilirsiniz.

8. Firavun Tazısı – (2500 Dolar / 6500 Dolar)


Dünyanın en pahalı Köpek ırkları ve fiyatları – @paratic – köpek türleri

Firavun Tazısı Dünya’nın en pahalı köpek cinsleri ve fiyatları listesinde sekizinci sırada. Firavun Tazısı, 5000 yıllık bir geçmişe sahip ve yıllar içerisinde en az değişiklik gösteren köpek cinsidir. Evde beslenebilen çok uysal bir köpektir. Firavun tazısı gülüşü ile meşhur bir cinstir. Köpeğin isminden yola çıkarak Mısır kökenli olduğunu düşünüp yanılabilirsiniz. Çünkü bu köpek cinsinin adı ne kadar Firavun Tazısı olsa da köpeğin asıl anavatanı Malta’dır.

7. Akita – ( 2000 Dolar / 4500 Dolar)

Dünyanın en pahalı köpek cinsleri – Akita İnu – photo by @pixabay – köpek türleri

Akita İnu Köpeği, kökeni Japonya’nın Akita şehrinden gelmektedir. Evcilleşmesi zor bir köpektir. Sahibine aşırı derecede sadık olmasıyla bilinen Akita İnu köpeği, diğer hayvanlarla beraber yaşamayı hiç sevmez. Sosyalleşme eğitimleri çok zahmetlidir, yeni köpek besleyecek olanlara tavsiye edilmiyor. Dünyanın en pahalı köpek cinsleri arasında yerini alan Akita köpeği eğer doğru yetiştirilmediği sürece çocuklar içinde büyük tehlike arz ediyor.

6. Dogo Arjantin – (2000 Dolar / 5000 Dolar)


Dünyanın en pahalı köpek cinsleri ve fiyatları – Chow Chow – photo by @pixabay – köpek türleri

Dogo Arjantin Köpek Cinsi kökeni isminden anlaşılacağı gibi Arjantin’den gelmekte. 1920 yılında Arjantinli genetik uzmanı tarafından 9 Ayrı Köpek cinsinin melezlenmesi ile elde ettiği Dogo Arjantin Köpeği cinsini, dünyanın en pahalı köpekleri arasına taşıdı.
Dogo Arjantin cins köpeği avcılık güdüleri yüksek olması için tasarlansa da, çok iyi bekçi köpeği de olmaktadır. Polis köpeği, arama kurtarma ve askeriye içinde eğitilen bu ırk, kaslı ve iri yapısı ile dikkat çekiyor. Sosyalleşmeyi sevmeyen bu cins köpekler sadece eğitim ve bakım konusunda tecrübeli insanlar yetiştirebiliyor. Aksi takdir de sahipleri için de tehlike arz edebilir.

Dünya’nın En Pahalı Köpek Cinsleri ve Fiyatları – Son 5

5. Tibet Mastifi – (3000 Dolar / 6500 Dolar)


Dünyanın en pahalı köpek cinsleri ve fiyatları Chow Chow photo by now.tufts.edu köpek türleri

Resmiyette dünyanın en pahalı köpeği olarak lanse edilse de biz o düşüncede değiliz. Çin’de, Tibet Mastifi cinsi 80 kiloluk ‘Hong Dong’ adlı köpek, 1.9 milyon dolar karşılığında satın alınan Tibet Mastifi, genellikle 3000 dolar ile 6000 dolar arasında alıcı buluyor. Diğer köpek cinslerinin atası ya da kralı olarak belirtilmektedir. Tibet Mastifi böyle yüksek fiyata satılmasının sebebi, Hong Dong tamamen saf kandan olması ve diğer Tibet Mastiflere nazaran daha heybetli bir görüntüye sahibti. Ayrıca vücudundaki renk geçişleri kusursuz olması değerini bu denli artırdı.

4. Chow Chow – (2500 Dolar / 7000 Dolar)


Dünyanın en pahalı köpek cinsleri ve fiyatları – Chow Chow – photo by @pixabay – köpek türleri

Chow Chow, 1700 yıllarda İngiltere’ye getirildikten sonra Chow Chow ismini almıştır. Asıl kökeni Çin’dir. Çocuklarla çok iyi geçinen bir köpek cinsidir. Dünyanın en uyumlu ve en itaatkar köpeği olarak bilinen Chow Chow, çok hızlı öğrenme yeteneğine sahip. 13 – 16 yıl ömürleri vardır. Bakımı taramak dışında gayet basittir. Farklı köpek cinslerine karşı üstünlük kurma çabaları olabilir. O yüzden farklı köpeklerle yetiştirmeyi düşünmeyin.

Dünyanın en pahalı köpek cinsleri ve türleri ayrıca fiyatları, evde bakabileceğiniz köpek türleri cinsleri hakkında bilgi, köpekleri nereden satın alabilirsiniz.

3. Lowchen – (3000 Dolar / 7000 Dolar)


Dünyanın en pahalı köpek cinsleri ve fiyatları – Lowchen – photo by @pixabay – köpek türleri

Lowchen cinsi, kökeni Güney Avrupa’ya dayanır. Gösterişli, zeki ve sevecen bir köpek cinsidir. Apartman hayatı ve ev içerisinde yaşamaya uygun olan bu köpekler tek handikapı yersiz havlamalarıdır. Apartman yaşamında komşulara rahatsızlık verebilir. Çok fazla ilgi bekleyen bu köpek türü sıklıkla taranmalı. Tüyleri uzun olduğu için uzun süre taranmadığında tüyleri bir birine geçer ve kesmek zorunda kalabilirsiniz. Dünyanın en pahalı köpekler listemizde en küçük köpek cinsi Lowchen’dir. Lowchen köpeğini satın almak isterseniz. 3000 dolar ile 7000 dolar arasında bir ücret ödemeniz gerekebilir.

2. Rottweiler – (2000 Dolar / 8000 Dolar)


En pahalı köpek cinsleri ve fiyatları – köpek türleri – Rottweiler photo by @pixabay

Rottweiler köpek cinsinin geçmişi Orta Cağ’ya kadar uzandığı ve zamanında çoban köpeği olarak kullanıldığı söylenir. “NationalGeographic” yaptığı ölçümlere göre dünyanın en şiddetli ısıran köpeği olarak kabul edilmiştir. Kendisini sahiplerine adayan köpek cinsidir. Gayet uysal ve sevecendir ayrıca evcilleşen köpek cinsleri arasında yer almaktadır. Çoban, Polis Köpeği, İz Sürme ve Bekçi gibi bir çok alanda kullanılmaktadır. 1800 yıllarında nesli tükenmekte olan Rottweiler günümüzde en popüler köpek cinsidir. Rottweiler köpek cinsinin fiyatı 2000 dolar ile 8000 dolar arasında değişmektedir.

1. Samoyed – ( 4000 Dolar / 11000 Dolar)

En pahalı köpek cinsleri ve fiyatları – köpek türleri photo by @pixabay

Samoyed Köpek ırkı 1889 yılında bir ingiliz tarafından Batı Sibirya’dan İngiltere’ye bir kaç yavru getirdikten sonra Dünyaya yayılmıştır. Tamamen soğuk ortamlarda yaşayan ama eğitildiğinde bizim iklimlere de ayak uydurabilen bir ırktır. Yüksek düzeyde av içgüdüleri olduğu için diğer hayvanlarla yaşamakta zorluk çekebiliyor. Görüntü olarak dünyanın en güzel köpeği olarak da bilinen Samoyed Köpeği evcil bir köpek değildir. Yaz aylarında aşırı sıcak ev ortamında deri hastalığına maruz kalabiliyor. Eğer gerçekten bu tarz bir köpek yetiştirmek istiyorsanız eviniz kesinlikle bahçeli olmalı. Evde bakacağım diyerek hayvana işkence etmeyin. Dünyanı en pahalı köpeği olarak kabul edilen Samoyed köpeğinin fiyatı 4000 dolar ile 11000 dolar arasında değişmekte.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
402
Mutlu
Kızgın Kızgın
353
Kızgın
HEYECAN HEYECAN
302
HEYECAN
Çok Acı Çok Acı
458
Çok Acı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
300
Sesli Güldüm
Hüzünlü Hüzünlü
251
Hüzünlü
Oha Oha
203
Oha

9 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. En güzeli Samoyed köpeği galibe benim çok hoşuma gitti. Ama hayvanları kendi arzularımız için kullanmak vicdanen ne kadar doğru bilemiyorum. Köpek satın almaktansa köpek barınaklardan köpek sahiplenmek daha iyi olur sanki. En azından köpek ticareti yapanların bundan rant sağlamasına engel oluruz. Ama dünyanın en pahalı köpekleri listeniz güzel bir paylaşım olmuş

 2. Akita ve Rottweiler sahibi olmayı çok isterdim ama bir yandan da düşünüyoroum hayvanlarda köle gibi alınıp satılmamalı bence. Sonuçta onlarda bir can onlarda bir kan yada alacak olan kişilerin gerçekten onları çok iyi şekilde koruması lazım. Fiyatlara gelecek olursak bazıları gerçekten hakediyor bence özellikleriyle sadakatiyle hepsi birbirinden farklı.

  1. Kesinlikle katılıyorum köpekler türlerine göre fiyat biçiliyor ve insanlar onları para karşılığı satın alıyor. Ne acı bir durum, tamam köpeklerin petshop’larda yaşamasından daha iyi bir ortam sunacaksın ama bu insanlar bunun ticaretini yapmaya devam edecek. Beni en çok üzen kısım da bu

 3. Bu yazıdaki Chow Chow cinsi köpeği görünce aman tanrım dedim. Zira benim arkadaşta bu cinse mensup bir köpek var ve sürekli köpeği ile övünüp duruyordu. Şimdi neden övündüğünü anladım. Ben hiç dikkate almamıştım ama artık köpeği nereden aldığını/bulduğunu soracağım. Dayımın sibirya kurdu vardı ve çaldılar köpeği, o bile listede yok iken Chow Chow’a için adam bile öldürürler. Gerçi listede sibirya kurdu yok ama listenin 1 numarası da sibirya kökenli.

 4. Köpekler gerçekten çok güzel hayvanlar. Listedekilerin bazılarını yeni tanımış oldum. ama bence yazlıkta kapının önünde baktığım sokak köpekleri en güzelleri her şeye rağmen. Bunların arasından dogo en yakışıklısı Rottweiler ise tam görev adamı 🙂

 5. Bir canlının parayla satılmasını da bir türlü anlayamıyorum. Hem doğal ortamından koparıyoruz üstüne bir de işi ticarete döküyoruz.

 6. köpeklerin yerinin doğal hayat oldüğunu düşünüyorum. şehir hayatında köpeklerin evlere, küçük bahçelere kapatılmasını uygun bulmuyorum. bununla beraber akıllı bir köpeğin hayat kurtarabildiğini, bir çok olumsuz duruma karşı insanları koruduklarını da biliyorum. Geçenlerde bir komşumuzun beslediği köpek asansörü pislettiği için komşuların baskısı yüzünden taşınmak zorunda kaldı. Hayvan sevgisi fazla olan ve beslemek isteyenler için de şehir hayatı oldukça zor. küçük kızım tam bir hayvan hastası. büyüyünce veteriner olacağını söylüyor. Hele buradaki köpekleri görse aylarca anlatır.
  Benim ilgimi Lowchen cinsi köpek çekti. Hem sempatik hem de oldukça akıllı görünüyor.

 7. Fiyat neye göre belirleniyor bilmiyorum. Dünyanın en pahalı köpeği olmuş yada olmamış bende bir anlam taşımıyor bir hayvana fiyat biçilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum. Benimde zamanında kangal cinsi köpeğin vardı ve ondaki sadakati asla unutamam hayvanlar bize bizden daha sadıklar fakat para işin içine girince sıkıntılı oluyor.