Kedi Bakımı, Dünyanın En Pahalı Kedileri ve Fiyatları

7 min


-1

Dünyanın en pahalı kedileri ve fiyatları, kedi bakımı, dünyanın en pahalı 7 kedi cinsleri türleri 

Kediler hakkında size A’dan Z’ye her şeyi bu yazımızda anlatacağız. Kedi hakkında ele alacağımız konular şu şekilde.

  1. Dünya’nın en pahalı kedileri ve fiyatları

  2. Kedi Bakımı ( Genel, Hamile ve Ameliyatlı Kedi Bakımı)

  3. Kedi Hastalıkları

  4. Kedi Dişi ve Erkek İsim Önerileri

  5. Evde Kedi Nasıl Beslenir?

( ilgilendiğiniz konu başlığının üzerine tıklayarak istediğiniz bilgilere daha hızlı ulaşabilirsiniz)

Kediler insan hayatında rahatlatıcı bir etkisi vardır. Stresli iş günün ardından eve geldiğinizde ve bir kedi sevmeye başladığınızda sizi kesinlikle rahatlatacaktır.Şimdi böyle söyledik diye kalkıp sırf rahatlamak için evinize kedi almaya kalkışmayın. Kedinin rahatlatıcı etkisi olduğu kadar kedi bakımı çok zor ve emek ister.

1.Dünya’nın En Pahalı Kedileri Ve Fiyatları

Oldukça sevilen bir evcil hayvan çeşidi olan kediler, en popüler evcil havyanlar listesinde ilk sırayı almaktadır.  Evcil hayvan olarak en çok kedilerin tercih edilmesinin sebepleri; Diğer hayvanlara göre bakımları daha kolaydır ve kediler yaratılış itibariyle kendilerini devamlı temizleme dürtüsü vardır. Dağınıklığı fazla sevmeyen insanlar kedileri bu yüzden tercih ediyorlar.  Kedilerin dünya üzerinde bulunan en değerli cinslerini ( ırklarını) size sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

İşte dünyanın en pahalı Kedi Cinsleri ( Kedi ırkları)

7. Toyger Kedileri (800 dolar – 2000 dolar)


Dünyanın en pahalı kediler arasında yer alan Toyger Kedisi, küçük bir kaplana benzetiliyor. Bu kedi cinsi bulunması zor olduğu için fiyatları 800$ ile 1000$ arasında oynuyor. Bazı durumlarda bu fiyat 2000$ ve üzerinde olabiliyor. Kaplana sadece dış görünüş olarak benzeyen Toyger kedisi, eğitimi basit ve uysal bir hayvandır. Eğitilmeye müsait olan Toyger kedisi gösteriler için çok tercih ediliyor.

6. California Spangled Kedisi (1200 dolar – 3000 dolar)


by @phz8.petinsurance.com

Dünyanın en pahalı kedileri listemizin dokuzuncu sırasında California Spangled Kedisi var. Spangled kedisi iki farklı kedinin melezleştirerek ortaya çıktı. Arnold Casey Jr. Ünlü Hollywood senaristi Afrika seyahatinde Leoparlardan etkilenerek Spangled kedisini ortaya çıkardı. 80li yıllarda dergilere reklam vererek Spangled kedisini tanıtmaya çalışan Casey daha sonra Spangled kedisini bir ırk olarak kabul edilmesini sağladı. Bu kediden dünyada sadece 200 civarında bulunuyor. Bu yüzden Spangled Kedilerin değeri 1200 $ ile 5000 $ arasında oynuyor.  California Spangled kedileri aslında çok uysaldır, sadece canı sıkılmamalı . Eğer canı sıkılırsa evdeki eşyalara tırmanarak zarar verebilir. Dar alandan ziyade daha geniş ortamları seviyor, koşmak ve tırmanmak en sevdiği aktivitelerdir.

5. Scottish Fold Kedisi ( 900 dolar – 3200 dolar)


Dünyanın en tatlı kedilerden biri olan Scottish Fold kedisi küçük ve kırık kulaklara sahiptir. Aşırı sevimli olan bu kedi aynı zamanda iyi bir fare avcısıdır. Fazla hareket etmeyi sevmese de önünde hareket eden her şeye pati atma ihtiyacı duyuyor. Yalnız yaşamayı sevmeyen Scottish Fold kedisi farklı kedilerle arkadaşlık edinmeyi ve onlarla beraber yaşamaktan mutluluk duyuyor. Gri, mavi, kırmızı, chinchilla, krem, beyaz ve siyah renginde olabiliyor. Değerli Scottish Fold kedileri 1966 yılında ilk resmi kaydı alındı daha sonra 1970 yılında resmiyetten çıkarılmıştır. Nedeni ise Scottish Fold kedisi genetik bozukluğa sahip, kırık kulaklar ise bir enfeksiyon sonucunda oluştuğunu duyurdular. Uzmanlar, Scottish Fold kedileri para için teşvik edenlerin önüne geçmeye çalışıyor.

Kedi Bakımı; Ne Yemeli? Tuvaleti? Yavru Kedi Bakımı

4. Sfenks Kedisi ( 700 dolar – 3600 dolar)


Tüysüz kedi denince aklımıza ilk sfenks kedileri gelir. Sfenks kedileri aynı zamanda Kanada tüysüz kedi olarak da bilinir. Bu kedileri bambino ırkına aittir. Sfenks kedilerin özellikleri, insanlarla ilişkisi kuvvetli, akıllı ve çok uysaldır. Derileri çok yumuşaktır ve devamlı losyonlarla nemli tutulması gerekir. Sfenks kedilerin fiyatı 700 dolardan başlayıp 3600 dolara kadar çıkabiliyor. Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinde Sfenks kedisini bulabilirsiniz. Böylelikle Dünya’nın en pahalı kediler listesinde yerini yedinci sırada aldı.

3. Fars Kedisi – İran Kedisi ( 800 dolar – 5500 dolar)


İran kedisi diğer bir adı Fars kedisi en uzun tüylere sahip kedilerden biri. Bu kedilerin en önemli özellikleri fazla yükseğe zıplayamazlar, çok zekidir, diğer kediler gibi sırnaşık değildir, bol tüylüdür ve garip bir asilikleri vardır. Meşhur Garfield kedisine benzer. Ayrıca bakımı çok zor bir kedidir devamlı taranması gerekir. Çok fazla tüy dökerler, eğer titiz bir insansanız İran (Fars) kedisini tercih etmemelisiniz. Bu kedi ırkı nadir olduğu için fiyatları 800 $ ile 5500$ arasında değişmektedir. Ayrıca yapılan araştırmaya göre İran kedisi dünyanın en tatlı kedileri arasında yer alıyor.

2. Bengal Kedisi ( 1000 dolar – 25000 dolar )


@ paratic.com

Dünyanın en pahalı kedi cinsleri listesinde beşinci sırada Bengal kedisi var. Bengal kedileri egzotik hayvandır. Vahşi görünümlü ama uysal olanı bir araya getirme isteği ile ortaya çıkmıştır. Bengal kedisinin ana özellikleri, çok ama çok aktiftir, sağa sola tırmanmaktan duramaz, yeni şeyler keşfetmekten zevk alır ve ilgiye çok muhtaçtır. Eğer evinizde fazla vakit geçiremiyorsanız kesinlikle Bengal kedisini tercih etmemelisiniz, çünkü Bengal kedileri istedikleri ilgiyi göremeyince depresifleşiyorlar. O yüzden alacaksanız da en az 2 tane alın ki aralarında arkadaşlık kursunlar ve sıkılmasınlar. Bengal Kedisinin fiyatı 1000 $ dolar ile 25000 $ arasındadır. Bazı Bengallerin fiyatı neden bu yüksek? diye soracak olursanız. Başka hiç bir kedi de göremeyeceğiniz bir kürke sahiptir.

1. Asher Kedisi ( 15000 dolar – 125ooo dolar)


@ paratic.com

Dünyanın en pahalı kedisi Asher kedisidir. Afrikalı bir kedi ile Asyalı bir leopardan oluşan melez bir kedidir. Asher kedisi leopar desenli olan evcil bir hayvandır. Çok uysal olmasıyla birlikte, tasmayla sokakta gezdirilen ve çok iyi eğitim aldığında bir köpek kadar itaat edebilen kedidir. Dünyada bulunan en nadir kedi cinsidir. Yetişkin bir Ashera kedisi 120 cm ve 14 kiloya ulaşabilir. Normal kedilere göre daha büyük olan Ashera, davranışları diğer kedilerden farksızdır. Asheranın satış fiyatları 15ooo $ ile 125000$ dolar arasında değişmektedir. En pahalı Ashera kedisi kar leoparına benzeyendir. Aşağa paylaştığımız fotoğraftaki kedinin değeri yaklaşık 125000 dolardır.

Böylece Dünyanın en pahalı 7 kedisini fiyatlarıyla birlikte sizinle paylaşmış olduk. Diğer yazımızda KEDİ BAKIMI hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız. Eğer evinizde kedi bakmak istiyorsanız bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ayrıca size dünyanın en pahalı kedileri ve fiyatları hakkında bilgi verdikten sonra kendi yorumumu da iletmek istedim. Araba, ev veya herhangi birşeyi para karşılığı alabilirsiniz ama asla bir canlı satın almamalısınz. Pet Shop’larda satılan canlıların Afganistan, Kırgızistan, Romanya ve Bulgaristan’dan bir valiz içerisine 10’larca kedi ve köpek doldurarak ülkemize kaçak yolla sokulduğunu biliyormuydunuz?

Pet Shop’dan para karşılığı canlı almayın, eğer kedi veya köpek sahiplenmek istiyorsanız en yakın barınaklara gitmeniz dileği ile.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

-1

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
201
Mutlu
Kızgın Kızgın
151
Kızgın
HEYECAN HEYECAN
100
HEYECAN
Çok Acı Çok Acı
250
Çok Acı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
101
Sesli Güldüm
Hüzünlü Hüzünlü
52
Hüzünlü
Oha Oha
504
Oha

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir