Manavgat Şelalesi Nerede? Nasıl Gidilir? Hakkında Bilgi?

3 min


0
manavgat şelalesi
@SEYAHATDERGİSİ

Manavgat Şelalesi Hakkında Tüm Bilgiler  Manavgat Şelalesi nasıl Manavgat Şelalesine nasıl Şelalesine nasıl gidilir Manavgat şelalesi ne kadar büyük Şelalesi etrafında Antalyanın en çok ziyaret edilen doğa güzelliği  Manavgat Şelalesi Antalya bulunuyor ve birçok turist tarafından ziyaret ediliyor. Hatta Türkiye’nin en çok ziyaret edilen şelalelerinden biri. Manavgat şelalesini besleyen en büyük kaynak Dumanlı Kaynağı olarak bilinmektedir. Bu kaynaktaki sular kayaların arasından fışkırarak ırmak ile birleşir, toplam 4 ırmağın birleşmesiyle oluşan şelale gerçekten görülmeye değerdir. Taşların aralarından fışkıran suların ırmağı besleyişi sizleri gerçekten hayrete düşürebilecek niteliktedir.

Şelale hakkında bilgileri şu şekilde aktaracağız.

  1. Şelale nerede ve nasıl gidilir?
  2. Şelalenin etrafında hangi etkinlikleri yapabilirsiniz?
  3. Şelale giriş ücreti (2018) ve ziyaret saatleri?

 

  1. Manavgat Şelalesi nerede ve nasıl gidilir?

Bir yılda 1 milyondan fazla insanın ziyaret ettiği Manavgat Şelalesi Türkiye’nin en meşhur şelalelerinden biri.  Antalya’nın en büyük ikinci ilçesi olan Manavgat, şelalesi ile ünlendi. Manavgat şelalesi merkeze 5 km uzaklıkta, Antalya’ya 72 kilometre ve Alanya’ya 68 km uzaklıkta.

Şelaleye ulaşmak için öncelikle Manavgat şehir merkezine ulaşmalısınız. Daha sonra şehir merkezinden dolmuş veya otobüsü tercih ederek şelaleye ulaşabilirsiniz.

  1. Manavgat Şelalesi etrafında hangi etkinlikleri yapabilirsiniz?

Şelale
@SEYAHATDERGİSİ

Manavgat Şelalesi hakkında bilgi toplamaya başladığımızda sadece şelaleyi izlemek için gidilmeye değer mi diye düşünüyorduk ama daha sonra araştırmalarımız derinleştikçe. Şelalenin civarında Rafting, Jeep safari gibi etkinliklerin bulunması bizleri de mutlu etti.

Ayrıca şelale yakınında kamping alanı bulunması şehir kalabalığından uzaklaşmanız için sizlere fırsat tanıyor.  Şelaleyi en güzel belediyenin hazırladığı terastan izleyebilirsiniz. Görevlilerden izin isteyerek şelaleden akan buz gibi suya ayaklarınızı sokmayı ihmal etmeyin. Sizi çok rahatlatacaktır.

Özellikle düğün fotoğrafları ve amatör fotoğrafçılar tarafından çok ziyaret ediliyor. Şelalenin etrafında çeşitli piknik alanları bulunmaktadır ailenizle arkadaşlarınızla eşsiz manzara karşısında mangal ve piknik yapma imkanına sahipsiniz.

  1. Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti (2018) ve ziyaret saatleri?

Şelale giriş ücreti 5 ₺ olmasına rağmen birçok ziyaretçi bu parayı ödemek istemiyor. Parayı toplayan memurlar oranın temizliği ve çevre bakımına harcadığı internet sitesinden duyuruldu.

Kuşlar ve ağaçlar ile mükemmel bir tabloya şahit olmak ve kafa dinlemek için Manavgat Şelalesini kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Kendinize vakit ayırın ve stresten uzak bir kaç gün geçirin. Unutmayın bu dünya’ya bir kere geliyoruz ve bu yüzden bize sunulan nimetlerden faydalanmaya çalışın

Antalya’da sadece bu Şelale yok başka bir çok ziyaret edilecek yerler mevcut. Yola çıkmadan önce kendinize bir yol güzergahı belirleyin böylelikle boşa gidecek vakitlerin önüne geçmiş olursunuz.

Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük şelaleleri hakkında bilgi edinmek istiyorsanız altta paylaşacağımız

Türkiye’de ve Dünya’da Bulunan En Büyük Şelaleler yazımızı ziyaret edebilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Mutlu Mutlu
453
Mutlu
Kızgın Kızgın
400
Kızgın
HEYECAN HEYECAN
350
HEYECAN
Çok Acı Çok Acı
500
Çok Acı
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
350
Sesli Güldüm
Hüzünlü Hüzünlü
300
Hüzünlü
Oha Oha
250
Oha

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir